www.FxPedia.com

 
       
آريان فاركس پديا
گزارشات اشتغال

گزارش‌های اشتغال ، جزئیات بیشتری را در مورد تعداد مردمی‌که به طور فعال به دنبال اشتغال هستند ارائه می‌دهد و معمولاً به عنوان درصدی از نیروی کار که در حال حاضر بیکار هستند، بیان شده است؛ این گزارش‌ها، آماری مانند درآمد متوسط و تعداد مشاغل جدید ایجادشده در طول دوره را اغلب شامل می‌شوند و این امر، تحلیلگران را در تعیین اینکه آیا روند در حال به‌وجود آمدن هست یا نه کمک می‌کند. این نتایج همچنین در بخش‌های صنعتی ارائه می‌شود؛ بنابراین امکان ارزیابی در مورد اینکه ساخت‌وساز و استخراج از معادن در مقایسه با میانگین ملی‌شان در چه وضعیتی هستند را فراهم می‌کند.

از آنجاکه فقدان شغل معمولاً توسط کاهش تقاضا برای کالاها و خدمات ایجاد می‌شود، افزایش بیکاری به عنوان یک شاخص منفی دیده می‌شود. تأثیر واضح افزایش بیکاری، کاهش هزینه‌های مصرف‌کننده‌ است چراکه مزایای بیکاری دستمزد کارگران را به طور کامل پوشش نمی‌دهد و بنابراین واکنشِ فوری خانواده‌های آسیب‌دیده، کاهش در هزینه‌هاست.

به این موضوع، این واقعیت را نیز اضافه کنید که کارگرانی که در حال حاضر شاغل هستند اما احساس آسیب‌پذیری نسبت به ادامه شغل خود دارند، به طور معمول هزینه‌های خود را به منظور افزایش پس‌انداز برای زمان از دست‌دادن شغل کاهش می‌دهند. این عمل هزینه‌های مصرف‌کننده‌ را بیشتر کاهش می‌دهد و درواقع می‌تواند موجب تحریک در اخراج کارکنان شود.

 

چگونه گزارشات اشتغال روی بازار تاثیر می گذارد

بازار ارز

معامله‌گران و کارشناسان بازار ارز مراقب سیاست‌های پولی بانک مرکزی هستند، برای اینکه ببینند با توجه به نرخ بهره چه اتفاقی خواهد افتاد. اگر تورم موجب نگرانی باشد، نرخ بهره ممکن است افزایش یابد که اغلب موجب افزایش ارزش ارز می‌شود، اگر نرخ بهره کاهش یابد، ارزش ارز نسبت به سایر ارزها افت می‌کند.

بازار اوراق قرضه

بیکاری کم به عنوان نشانه اقتصاد قوی در نظر گرفته می‌شود. با وجود این، اگر ترس امکان به‌وجودآمدن تورم وجود داشته باشد، ممکن است بانک مرکزی نرخ بهره را برای کندکردن رشد اقتصاد افزایش دهد که ممکن است فشار رو به پایینی را به اوراق قرضه وارد سازد.


بازار بورس اوراق بهادار

اگر اشتغال در نزدیکی ظرفیت طبیعی خود باشد، نشان می‌دهد که شرکت‌ها به‌خوبی عمل می‌کنند و شرایط برای به‌دست‌آوردن سود، مساعد است. سرمایه‌گذاران ممکن است این امر را به‌عنوان سیگنالی برای سرمایه‌گذاری بیشتر در شرکت‌ها مشاهده کنند؛ به‌ویژه سرمایه‌گذاران در بخش‌های مشخص‌شده در گزارش‌های اشتغال، که در ایجاد مشاغل جدید جزء فعال‌ترین‌ها هستند.

نکته: باید بدانید که آمار اشتغال به طور گسترده‌ای توسط رسانه‌ها منتشر می‌شود، و اغلب مقدار زیادی وزن سیاسی را در بر می‌گیرد؛ چراکه دولت‌ها، گاه در مورد اینکه چگونه سطح اشتغال را حفظ می‌کنند، مورد قضاوت قرار می‌گیرند. به همین دلیل، بهتر است به هرگونه توضیح از سوی مقامات دولتی که حاکی از بررسی در تغییر سیاست است، دقت بسیاری داشته باشید.

ارتباط با بازار

(بسیار بالا) از آنجاکه سطح اشتغال به‌طور مستقیم روی مخارج و عادات خرج‌کردن در آینده اثر می‌گذارد، گزارش‌های اشتغال، اثر تقریباً فوری بر بازار دارد. اگر روند اشتغال رو به پایین باشد، مردم کمتری برای خرید کالا‌های غیرضروری اقدام می‌کنند. اگر اشتغال در طول دوره قبلی درحال افزایش باشد، آنگاه انتظار می‌رود که خرج‌کردن افزایش یابد.

دوره انتشار

ارقام اشتغال توسط بیشتر کشورها ماهیانه منتشر می‌شود.

نوسانات

(متوسط به بالا) اگر نتایج اشتغال از نتایج مورد انتظار متفاوت باشد، آنگاه بازار ارز، به‌طور ویژه، دستخوش نوسانات قابل توجهی می‌شود.  


 

Copyright © 2010 of AryanGroup® - all rights reserved.     Main Page     About FXPedia